MEZAPOTAMYA ALTIN ÜÇGENİ TURU ( 5 GECE 6 GÜN)
 • kişi/gece 1800.00 TL
 • Konaklama 5
 • Gezilecek Yerler DİYARBAKIR , MARDİN , MİDYAT , ŞANLIURFA , ADIYAMAN
 • Kalkış ANTALYA , İZMİR, İSTANBUL, ANKARA , DİYARBAKIR
 • Telefon 90 (533) 336 69 45 / 0850 307 09 35
 • SİZİ ARAYALIM

MEZAPOTAMYA ALTIN ÜÇGENİ TURU ( 5 GECE 6 GÜN) Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: DİYARBAKIR

sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi havalimanından alıyor bölge restoranlarında alacağımız  kahvaltının ardından Dört ayaklı minareyi ziyeret ediyor Diyarbakır`da önemli kervansaraylar arasında olan tarihi  1527 yılına dayanan Deliller Hanı`nı ( kervansaray otel )geziyor ve keçi burcunda fotoğraf molası verip  tarihe yolculuğumuza başlıyoruz.  buradaki gezimizin ardından şehrin sokaklarında gezimize Cemil Paşa konağıyla başlıyor ardından 1572 yılında Diyarbekir Valisi Behram Paşa tarafından Mimar sinan`a yaptırılan Behrampaşa camisini yi ziyaret ediyor ardından sur sokaklarında yürüyüşümüze devam ediyoruz dengbej evinde dengbej üstatlarından dinletimizi gözlemleyip gezimize  Tarihi Hasan paşa hanında kahve molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi restorantımızda aldıktan sonra  ardından ulu cami Ahmet arif ve Cahit Sıtkı Tarancı müzeleriyle diyarbakır edebiyatına yön vermiş değerlerimizi tanıyoruz. Sonrasında Hz Süleyman camii ve 27 sahabenin kabirlerini ziyaret edip  konaklama otelimize yerleşiyoruz.

Not: Dileyen misafirlerimiz akşam Diyarbakır Eyvan gecesi organizasyonumuza katılabilirler. 

Kahvaltı: bölge restoranları (ekstra )

öğle yemeği : bölge restoranları (ekstra )

akşam yemeği: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

konaklama : Diyarbakır otelleri 


2. Gün: DİYARBAKIR - EĞİL

sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Diyarbakırın ilçesi olan erganiye hareket ediyoruz yaklaşık 45 dk süren yolculuğumuzun ardından Ergani`nin güneyinde yer alan Hilar Köyü`nün doğusunda bulunan Hilar Mağaralırını gezmeye başlıyoruz. Mağaraların ilçeye uzaklığı yaklaşık 7 km dir. Kayalardaki birçok tarihi eser, köyün girişindeki boğazda toplanmıştır. Hilar Mağaraları Paleolitik dönemden itibaren yerleşime sahne olmuştur. ardından aynı alanda bulunan Göçebelikten yerleşik yaşama geçilip tarıma ilk başlanılan yerler arasında bulunan Çayönü Höyüğünü görüp erganide öğle yemeğimizi aldıktan sonra yine Diyarbakıra bağlı ilçemiz Eğil`e hareket ediyoruz. ilk olarak Kuran-ı Kerim`de adı geçen peygamberler Hz Zülkifl ve Hz.Elyesa`nın aralarında bulunduğu 6 nebiyi kabirlerini ziyaret edip Asur kalesini gezip muhteşem manzara eşliğinde baraj gölünde tekne turumuzu gerçekleştirip harika fotoğraflar aldıktan sonra akşam saatlerinde Diyarbakır şehir merkezimize dönüp Panoramik yenişehir turumuzu yapıp şehrin sembolleri arasında olan tarihi On gözlü köprüde fotoğraf molası verip . Sur içinde serbest zamanımızın ardından konaklama otelimize yerleşiyoruz. 

 

Kahvaltı: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

öğle yemeği : bölge restoranları (ekstra )

akşam yemeği: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

konaklama : Diyarbakır otelleri 


3. Gün: MARDİN

Mardine doğru hareket ediyoruz. ilk durağımız Diyarbakır Mardin yolu üzerindeki 3000 yıl öncesine Dayanan Tarihi ile bizlere müthiş bir deneyim kazandıracak Romanın doğudaki garnizon komutanlığı ve Askeri üssü Olan Zerzevan Kalesi ve kale içerisindeki Mithras Tapınağı olacak . Daha sonra Mardine doğru yolumuza devam ediyoruz Mardin'de 30 km doğusunda bulunan Dara Antik Kenti ilk durağımız.  Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti'nin çevresi 4 kilometrelik bir surla korunmuştur. İç kale, kentin kuzeyinde ve 50 metre yüksekliğindeki tepenin üst düzlüğüne kurulmuştur. sonrasında Mardin Şehir merkezine dönüyor ve 5. yüzyılda yapılan bir Süryani manastırı ve Süryanilerin önemli merkezlerinden biri olan Deyrulzafaran Manastırını ve yapıya bağlı olan Mor Hananyo Kilisesi, Azizler EviMeryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağını gördükten sonra Mardin şehir merkezinde öğle yemeğimize geçiyoruz. Yemek sonrasında Eski Mardin sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Şehrin kendine Has sokaklarında abbaralardan geçerek Zinciriye Medresesi , Ve eski Ptt Binasını görüyoruz ardından cumhuriyet meydanına doğru yürüşümüze devam ediyoruz. Yine Şehrin simgeleri arasında yer alan Ulu Camii geziyor. Ve sebest zaman vererek şehrin büyülü dokusuyla sizleri baş başa bırakıyoruz. sonrasında akşam saatlerinde mardin de bulunan konaklama otelimize yerleşiyoruz. 

 

Kahvaltı: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

öğle yemeği : bölge restoranları (ekstra )

akşam yemeği: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

konaklama : Mardin otelleri 


4. Gün: MARDİN - MİDYAT

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Midyata hareket ediyoruz. Midyat sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzün ardından Devlet konuk evini ziyaret ediyor ardından midyata çok yakın olan süryanı köyüne doğru yola çıkıyoruz. günlük şartlara ve müsaitlik durumuna göre dileyen misafirler bu köydeki dünyaca ünlü Kafro pizzasının tadına bakabilirler. Yemek sonrası dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan ve bölgede bulunan  Mor Gabriel Manastırını ziyaret edip midyatta vereceğimiz serbest zamanın ardından tekrar Mardine dönüyor ve konaklama oteline yerleşiyoruz. 

 

Kahvaltı: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

öğle yemeği : bölge restoranları (ekstra )

akşam yemeği: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

konaklama : Mardin otelleri 


5. Gün: ŞANLIURFA ( GÖBEKLİTEPE , HARRAN, BALIKLI GÖL )

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Şanlıurfa'ya hereket ediyor ve ‘Peygamberler Şehri’  Şanlıurfa’da İlk gezi noktamız Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe olacak.Rehberimizin yapacağı anlatımlar Göbeklitepe’yi daha bir önemsememize sebep olacak.Bu mistik ortamdan ayrıldıktan sonra  tekrar otobüsümüze binerek,  ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a varıyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında olacak.Gezimizin sonrasında Şanlıurfa merkeze dönerek önce yemek molamızı veriyoruz.Ardından Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler olacak. Gezimiz sonrasında Bedestende serbest zaman veriyoruz. Sonrasında buluşup otelimize ulaşıyoruz. Konaklamamız otelimizde.

 

 

Kahvaltı: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

öğle yemeği : bölge restoranları (ekstra )

akşam yemeği: bölge restoranları ( ekstra )

konaklama : urfa otelleri 


 
ÖNEMLİ NOT : ŞANLIURFA KONAKLAMAMIZ ODA KAHVALTI ŞEKLİNDE OLUP DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ YEMEKLİ SIRA GECESİ PROGRAMINA KATILABİLİRLER ( EKSTRA )

 

 


6. Gün: Halfeti , Gaziantep

sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından halfetiye hareket ediyoruz , Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye ulaşıyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Halfeti’de vereceğimiz kısa molada çaylarınızı yudumlarken eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Molamızın ardından gaziantep şehir merkezine hareket ediyoruz öğle yemeğimizin ardından zeugma müzesini ziyaret edip panaromik antep turumuzun ardından Gaziantep havalimanında siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz. 

Kahvaltı: konaklama oteli ( tur ücretine dahil )

öğle yemeği : bölge restoranları (ekstra )


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Mercedes Travego – Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulasim Otellerde 5 Gece Yarim Pansiyon Konaklama,
 • Açik Büfe 5 Sabah Kahvaltisi,
 • Açik büfe veya Yöresel Yemeklerden Olusan 5 Aksam Yemegi, Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • Halfeti tekne turu ücreti
 • Otobüs Içerisindeki Ikramlar,
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortasi, Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • COVİD 19 HİJYEN SETİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçak biletleri
 • Tüm Ögle Yemekleri,
 • Tüm Yemeklerde Alinan Içecekler,
 • Tur Süresince Yapilan Özel Harcamalar, 
 • Programda Belirtilen tüm müze ve ören yeri giris ücretleri, Tüm Yemeklerde Alinan Içecekler,
 • Tur Süresince Yapilan Özel Harcamalar,
 • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,
 • Tüm müze ve ören yeri giris ücretleri (Müze kart)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  19 Nisan

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  19.04.20211.800,00 TL2.150,00 TL 1.800,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 6 Yaş 350,00 TL
  6 - 12 Yaş 700,00 TL
  0 - 2 Yaş Ücretsiz
  2 - 6 Yaş 350,00 TL
  6 - 12 Yaş 700,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  MEZAPOTAMYA ALTIN ÜÇGENİ TURU ( 5 GECE 6 GÜN) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  MEZAPOTAMYA ALTIN ÜÇGENİ TURU ( 5 GECE 6 GÜN)
  5 19.04.2021
  MEZAPOTAMYA ALTIN ÜÇGENİ TURU ( 5 GECE 6 GÜN)
  1.800,00 TL Kişi Başı

  MEZEPOTAMYA TAİRİHİNİN EN ÖNEMLİ DESTİNASYONUNA MÜTHİŞ BİR YOLCULUK

  İnceleSatın Al
  GAP TURU 5 GECE 6 GÜN
  5 24.05.2021
  GAP TURU 5 GECE 6 GÜN
  1.950,00 TL Kişi Başı

  5 GECE 6 GÜN GAP TURU GAZİANTEP BAŞLAR DİYARBAKIR BİTER

  İnceleSatın Al
  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!