BAŞTAN BAŞA KARADENİZ & YAYLALAR BATUM TURU ( 5 GECE 6 GÜN )
 • kişi/gece 1950.00 TL
 • Konaklama 5
 • Gezilecek Yerler AMASYA, SAMSUN, ORDU, GİRESUN, TRABZON, RİZE, ARTVİN ,BATUM
 • Kalkış DİYARBAKIR
 • Telefon 90 (533) 336 69 45 / 0850 307 09 35
 • SİZİ ARAYALIM

BAŞTAN BAŞA KARADENİZ & YAYLALAR BATUM TURU ( 5 GECE 6 GÜN ) Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: ( Amasya’ya Gece Yolculuğu )

22:00 Ceylan Karavil Avm Önü

Değerli Konuklarımız; yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Amasya ya gece yolculuğu yapıyoruz.


2. Gün: ( Amasya – Gök Medrese – Samsun İlk Adım Anıtı – Bandırma Vapuru)

Sabah erken saatlerde Yeşilırmak Vadisi, Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya’ya ulaşıyor, kahvaltı molası veriyoruz. Osmanlı Şehzadelerinin Eğitim gördüğü Amasya’da ilk olarak Ferhat İle Şirin Su Kanalını ziyaret ediyoruz. Bu aşk hikâyesini bir de rehberimizden dinledikten sonra Amasya Valisi Seyfeddin Torumtay'ın yaptırdığı Gök Medrese Cami’sini görüp, Torumtay’ın Türbesini ziyaret ediyoruz ardından Amasya Müzesini geziyoruz. Müzenin hemen yanında bulunan İlhanlılar dönemine ait mumyaları görüyor, sonra Öğle yemeğimizi Amasya Mutfağına ait yöresel yemekler ile alıyoruz. Yemek sonrasında Amasya’dan ayrılıyor 19 Mayıs 1919 yılında Atatürk ve silah arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile ulaştığı, kurtuluş savaşının ilk kıvılcımlarının atıldığı şehir Samsun’a ulaşıyoruz. Bandırma Vapurunu görüp (1960 yılında gün ışığına çıkan ve günümüzde İstanbul Deniz Müzesi’nde muhafaza edilen orijinal vapurun projesi kaynak alınarak inşa edilen ) turumuzu tamamlıyor, Samsun halkının ünlü heykeltıraş Heinrich Krippel’e yaptırmış olduğu İlk adım parkında bulunan Onur Anıtı ile samsun gezimizi tamamlayıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 

Kahvaltı: Amasya yöresel resotarntımızda (ekstra olarak alınır  ) 

Öğle Yemeği: Amasya  (Serbest zaman)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Samsun Otelleri

 


3. Gün: (Ordu - Boztepe – Giresun ( Kerasus ) – Kuzalan Tabiat Parkı & Şelalesi - Mavigöl)

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor, Ordu’ya hareket ediyoruz. Ünye ve Fatsa ilçelerinden geçerek Türkiye’nin en uzun tüneli olan Nefise Akçelik Tüneli’ni görüyor, Ordu’ya ulaşıyoruz.  Mavi ile yeşilin buluştuğu şehir olarak da bilinen Ordu’da Karadeniz’in en güzel seyir terasına sahip olan 485 metre yüksekliğindeki Boztepe’ye çıkıyor, muhteşem Ordu manzarasını izliyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Fındık ve Fındıktan üretilen ürünlerin bulunduğu Fabrika ’ya gidiyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş molasının ardından gezimize kirazın dünyaya yayıldığı şehir olan Giresun ( Kerasus ) ile devam ediyoruz. Giresun Kalesi’ni panoramik olarak görüyor öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek sonrasında Aksu Deresi’nin eşliğinde Dereli ilçesini takiben Şebinkarahisar – Sivas yoluna saparak Kuzalan Tabiat Parkı içerisindeki Kuzalan Şelalesi’ni görmeye gidiyoruz. Pınarlar Köyü sınırları içerisinde bulunan Aksu ve Göksu Dernekleri’nin birleştiği noktada yeşile boyanmış müthiş bir doğa örtüsünün içinden 20 metreden akan Kuzalan Şelalesi’ni seyir noktasından fotoğraflıyoruz. Tabiat parkından ayrılıyor sodalı suyu nedeni ile Mavi ren de olan ve ismini buradan Alan mavi göl de fotoğraf molası vereceğiz. Mavi göl deki serbest zaman sonunda Giresun şehir merkezine dönüp şehir merkezinde serbest zaman vereceğiz. Önceden belirlediğimiz saatte otobüsümüzün yanında buluşuyor ve adını Kurtuluş Savaşı’na katılan Giresun’lu uşakların oluşturduğu Topal Osman idaresindeki 42. ve 47. Alay’dan alan Tirebolu 42 Çay Fabrikası’na uğruyoruz. Çay ve Fındık tanıtımlarından sonra ikram edilen çaylarımızı yudumluyor kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Mola sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.  

 

Kahvaltı: Konaklama Otelimizde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Giresun yöresel restorantlarında ( tur ücretine dahil değildir.)

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Giresun otelleri


4. Gün: ( Zigana Tüneli – Altındere Milli Parkı – Sümela Manastırı – Ayasofya – Telkari –Of – Uzungöl – Lustra – Karaster veya Haldizen Yaylası )

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Altındere Milli parkına doğru devam ediyoruz. Altındere milli parkında alacağımız ekstra kahvaltımızın ardından minibüslerimize biniyor Sümela Manastırına doğru hareket ediyoruz. Rum Ortodoks manastır ve kilise kompleksi gezimizi tamamlıyor fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından tur aracımıza dönüyor ve Trabzon’a hareket ediyoruz. Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon gezimize ilk olarak Kommenos Ailesi tarafından 1238 yılında inşasına başlanan ve Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya’yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizin sonrasında Trabzon Hasırı, Kazaziye ve Telkari sanatını göreceğimiz gümüşçümüzde anlatımları dinliyor alışveriş molası veriyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Of ilçesini görüyor rotamızı dağlara doğru çeviriyoruz. Solaklı Deresi’ni takiben Çaykara ilçesi sınırlarında deniz seviyesinden 1090 metre yüksekliğindeki Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadi içerisinde, çam ağaçlarının arasında Demirkapı Yaylası’ndan ve Soğanlı Dağları’ndan gelen Haldizen Deresi’nin heyelan sonucunda kapanması sonucu oluşmuş olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl etrafında yürüyüş yapabilir,  seyir tepesinden Uzungöl’ü fotoğraflayabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Yayla turuna katılabilirler. Esktra turlarımızın ardından konaklama otelimize hareket ediyoruz.

 

Ekstra : Lustra ve Karester Yayla Turu; Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Hava muhalefeti nedeni ile Lustra ve Karester yaylasına çıkılamadığı durumda Demirkapı yayla turu yapılacaktır.

 

Kahvaltı:  Konaklama otelinde alınacaktır. ( tur ücretine dahildir )

Öğlen Yemeği: bölge restoranlarında alınacaktır (ekstra )

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır. 

Konaklama:  Uzungöl otelleri


5. Gün: ( Fırtına Vadisi –Zilkale – Palovit şelalesi - Ayder Yaylası – Gelin tülü Şelalesi )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor,  Kaçkar Dağı'nın eteklerinde yer alan, eko sisteminin zenginliği açısından dünya çevre örgütleri tarafından korunması gereken en önemli 200 vadiden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıp, yeşilin eşliğinde Fırtına Deresi kenarında dileyen misafirlerimize rafting heyecanını yaşayabilirler (Ekstra)  . sonrasında  restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisine (Ekstra) katılabilirler. Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir. Ardından palovit şelalsinde fotoğraf molası veriyoruz . ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, Timisvat Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Akşam saatlerinde Ayder’de bulunan otelimize yerleşiyoruz .

 

Ekstra 1 : Rafting Yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting heyecanı.

 

Ekstra 2 : Zilkale ve Palovit şelalesi turu  

 

Kahvaltı: Otelimizde tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Öğle Yemeği: bölge restoranlarında alınacaktır

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama:  Rize otelleri


6. Gün: ( Batum - Batum Panoramik Turu – Avrupa Meydanı – Diyarbakır’a Dönüş )

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor, Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Batum için giriş işlemlerimizi tamamlıyor bizleri bekleyen aracımız ile buluşuyor Batum gezisine başlıyoruz. Batum gezimize ilk olarak; Aydınlanma Yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit Yolu üzerinde bulunan Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görüyor ve rehberimizin Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri dinliyor, para bozdurma işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerindeki Rus Köprüsü’nü görüyor ve şehir merkezine doğru devam ediyoruz. 1564 yılında Osmanlılar tarafından fethedilen, bir dönem Rusların eline geçen ve tamamı ile 1921 yılında elimizden çıkan Batum gezimize başlıyoruz. Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati, Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Sarp Sınır Kapısına gelerek Batum'dan ayrılıyor Diyarbakır’a dönüş yolcuğumuza geçiyoruz. Gece ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile Ulaşım,
 • Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
 • Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı,
 • Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 5 Akşam yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
 • Otobüsü içerisindeki ikramlar,
 • 1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
 • Batum Turu,
 • Milli Park Giriş Ücretleri,
 • Otopark Ücretleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri,
 • İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün alınacak akşam yemeği
 • Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar,
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar,
 • Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
 • Belediye ve özel sektöre bağlı müzeler,
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  07 Haziran

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  07.06.20211.950,00 TL2.450,00 TL 1.950,00 TL0 - 2 Yaş 100,00 TL
  2 - 6 Yaş 500,00 TL
  6 - 12 Yaş 500,00 TL
  0 - 2 Yaş 100,00 TL
  2 - 6 Yaş 500,00 TL
  6 - 12 Yaş 500,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  Müze Kart

   

  Bakanlığa bağlı tüm müze ve antik kentlere 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sağlar.

  Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup, ücretsiz ziyaret sağlar.

   

  Ek Hizmet Detayları

   

  Profesyonel rehberlik hizmeti, yardımcı rehberlik hizmeti, milli park giriş ücretleri, Tur programı altında belitilen hizmetler, otopark ücretleri, tekne turu ücretleri turlarımıza göre değişkenlik göstererek tur fiyatımıza dahilir.

   

  65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı engelliler ve bir refakatçisi, Er ve erbaşlar, ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri, Basın kimlik kartı sahipleri ve 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar belirttiğimiz kimliklerini ibraz etmek kaydı ile Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler.

    

  Genel Şartlar

   

  Tur programının uygulayacısı rehberdir. Bu nedenle hava muhalefeti, konaklama otelinin konumu v.b şartların gerektirdiği durumlarda programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

   

  Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Baturay Tur Sorumluluğu yoktur.

   

  Turlarımız otel, otobüs, tur programı, müze ve ören yeri girişleri ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Mücbir sebepler dışında kullanılmayan hizmetlerin ücret iadesi yapılamaz.

   

  0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

   

  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

   

  Rezervasyon sırasında koltuk numarası verilmez.

   

  4 gece üzeri turlarda hergün sıra atlayacak şekilde rotasyon uygulaması yapılmakta olup, 3 ve 4 numaralı koltuklar rehberlere aittir.

   

  Programda belirtilen oteller öncelikli konaklama tesisleridir. Bölgelerin ve otellerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı standart ve yıldız kategorisinde veya bir üst sınıf otel ile değişiklik yapılabilir.

   

  Programda belirtilen öğle yemeği veya mola yerleri aynı standartlarda olmak kaydı ile değişebilir.

   

  Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığı durumda tur iptal olur veya bir sonraki hafta aktarılır. Böyle bir durumda Coral Travel misafirlerine 2 (iki) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

   

  En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar. 17.01.2017

   

  Kademeli Fiyat Sistemi

   

  Kültür turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon miktarı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça)  fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitlenememektedir.

   

   

  1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası Kapsamı

   

  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

   

  Kokartlı Profesyonel Rehberler

   

  Turizm Bakanlığının açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.

   

  Rehber Tavsiyesi

   

  Gezi yerlerinde genelde yürüyüş yapacağımızdan dolayı bunu dikkate alarak hazırlıklı gelmenizi, mevsim koşullarını düşünerek giyininiz (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.).  İnceden kalına doğru bir giyimi tercih ediniz (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz). Ayakkabınız yürüyüşe uygun olmalıdır (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı önerilir,  küçük bir sırt çantanız bulunmalıdır (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı).  Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı almalısınız.  Varsa ilaçlarınız, Fotoğraf/Video çekiyorsanız yeterince film, yedek pil bulundurmanız gerektiğini hatırlatır sizleri turlarımızda misafir etmekten mutluluk duyarız.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  BAŞTAN BAŞA KARADENİZ & YAYLALAR BATUM TURU ( 5 GECE 6 GÜN ) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  Doğu Karadeniz Yaylalar & Batum Turu ( 2 gece konaklamalı )
  3 10.06.2021
  Doğu Karadeniz Yaylalar & Batum Turu ( 2 gece konaklamalı )
  699,00 TL Kişi Başı

  2 GECE KONAKLAMALI DOĞU KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

  İnceleSatın Al
  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!