Butik Diyarbakır Mardin Turu ( 3 GECE KONAKLAMALI )
 • kişi/gece 1050.00 TL
 • Konaklama 3
 • Gezilecek Yerler Diyarbakır, Mardin. Midyat, Hasankeyf, Eğil
 • Kalkış Ceylan Karavil Alış Veriş Merkezi Önü
 • Telefon 90 (533) 336 69 45 / 0850 307 09 35
 • SİZİ ARAYALIM

Butik Diyarbakır Mardin Turu ( 3 GECE KONAKLAMALI ) Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saatlerinde buluşup yöresel Diyarbakır kahvaltımızı aldıktan sonra Mardine doğru hareket ediyoruz. ilk durağımız Diyarbakır Mardin yolu üzerindeki 3000 yıl öncesine Dayanan Tarihi ile bizlere müthiş bir deneyim kazandıracak Romanın doğudaki garnizon komutanlığı ve Askeri üssü Olan Zerzevan Kalesi ve kale içerisindeki Mithras Tapınağı olacak . Daha sonra Mardine doğru yolumuza devam ediyoruz Mardin'de 30 km doğusunda bulunan Dara Antik Kenti ilk durağımız.  Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti'nin çevresi 4 kilometrelik bir surla korunmuştur. İç kale, kentin kuzeyinde ve 50 metre yüksekliğindeki tepenin üst düzlüğüne kurulmuştur. sonrasında Mardin Şehir merkezine dönüyor ve 5. yüzyılda yapılan bir Süryani manastırı ve Süryanilerin önemli merkezlerinden biri olan Deyrulzafaran Manastırını ve yapıya bağlı olan Mor Hananyo Kilisesi, Azizler Evi, Meryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağını gördükten sonra Mardin şehir merkezinde öğle yemeğimize geçiyoruz. Yemek sonrasında Eski Mardin sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Şehrin kendine Has sokaklarında abbaralardan geçerek Zinciriye Medresesi , Ve eski Ptt Binasını görüyoruz ardından cumhuriyet meydanına doğru yürüşümüze devam ediyoruz. Yine Şehrin simgeleri arasında yer alan Ulu Camii geziyor. Ve sebest zaman vererek şehrin büyülü dokusuyla sizleri baş başa bırakıyoruz. sonrasında akşam saatlerinde Diyarbakır'a geri dönüyor ve konaklama otelimize yerleşiyoruz. Dileyen Misafirlerimiz Diyarbakır eyvan gecesi organizasyonuna katılabilirler.


2. Gün:

Sabah Saatlerinde otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Midyata Hareket ediyoruz. Midyatın Kendine Has sokaklarında eski yapıları gördükten sonra Devlet Konuk Evini ziyaret edip öğle yemeği için Midyat yöresel restorantımıza geçiyoruz. yemek sonrasında hasankeyf'in son halini görüp diyarbakır'a geri dönüyoruz. Diyarbakır'da Dicle nehrinin en güzel noktasında On adet kemer üzerine kurulmuş Tarihi on Gözlü köprüyü görüyor ardından Diyarbakırın Simgesi olan Surlarda yürüyüşümüzü tamamlayıp otelimize geçiyoruz.


3. Gün:

sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Diyarbakır`da önemli kervansaraylar arasında olan tarihi  1527 yılına dayanan Deliller Hanı`nı ( kervansaray otel ) ziyaret ederek tarihe yolculuğumuza başlıyoruz.  buradaki gezimizin ardından şehrin sokaklarında gezimize Cemil Paşa konağıyla başlıyor ardından 1572 yılında Diyarbekir Valisi Behram Paşa tarafından Mimar sinan`a yaptırılan Behrampaşa camisini yi ziyaret ediyor ardından sur sokaklarında yürüyüşümüze devam ediyoruz dengbej evinde dengbej üstatlarından dinletimizi gözlemleyip gezimize  Tarihi Hasan paşa hanında kahve molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi restorantımızda aldıktan sonra  ardından ulu cami Ahmet arif ve Cahit Sıtkı Tarancı müzeleriyle diyarbakır edebiyatına yön vermiş değerlerimizi tanıyoruz. Sonrasında Hz Süleyman camii ve 27 sahabenin kabirlerini ziyaret edip  konaklama otelimize yerleşiyoruz. 


4. Gün:

sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Diyarbakırın ilçesi olan erganiye hareket ediyoruz yaklaşık 45 dk süren yolculuğumuzun ardından Ergani`nin güneyinde yer alan Hilar Köyü`nün doğusunda bulunan Hilar Mağaralırını gezmeye başlıyoruz. Mağaraların ilçeye uzaklığı yaklaşık 7 km dir. Kayalardaki birçok tarihi eser, köyün girişindeki boğazda toplanmıştır. Hilar Mağaraları Paleolitik dönemden itibaren yerleşime sahne olmuştur. ardından aynı alanda bulunan Göçebelikten yerleşik yaşama geçilip tarıma ilk başlanılan yerler arasında bulunan Çayönü Höyüğünü görüp erganide öğle yemeğimizi aldıktan sonra yine Diyarbakıra bağlı ilçemiz Eğil`e hareket ediyoruz. ilk olarak Kuran-ı Kerim`de adı geçen peygamberler Hz Zülkifl ve Hz.Elyesa`nın aralarında bulunduğu 6 nebiyi kabirlerini ziyaret edip Asur kalesini gezip muhteşem manzara eşliğinde baraj gölünde tekne turumuzu gerçekleştirip harika fotoğraflar aldıktan sonra akşam saatlerinde Diyarbakır şehir merkezimize dönüp sizlerle vedalaşıyoruz. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata dahil olan hizmetler

 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Belirtilen otellerde konaklama
 • Otelde alınacak 3 adet akşam yemeği
 • Otelde alınacak 3 adet sabah kahvaltısı
 • Turizm otobüsleriyle ulaşım
 • Covid-19 hijyen kiti ( 5 adet maske + el dezenfektanı )
 • Acente refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Ekstra belirtilen organizasyonlar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Yol üstü dinlenme tesislerinde alınacak yemekler
 • Kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  25 Mart • 01 Nisan

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  25.03.20211.050,00 TL1.450,00 TL 1.050,00 TL0 - 2 Yaş 99,00 TL
  2 - 6 Yaş 500,00 TL
  6 - 12 Yaş 500,00 TL
  0 - 2 Yaş 99,00 TL
  Taksitler »
  01.04.20211.050,00 TL1.050,00 TL -0 - 2 Yaş 99,00 TL
  2 - 6 Yaş 500,00 TL
  6 - 12 Yaş 500,00 TL
  0 - 2 Yaş 99,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  DİYARBAKIR ( Genel bilgiler )

  Yüzölçümü: 1.516.200,00 km²

  Nüfus: 1.528.958

  İl Trafik No: 21

  Isının 40-50 dereceye vardığı yaz günlerinin bunaltıcı sıcaklığından kurtulmak amacıyla gelişen düz damlı evleri ile tipik yöre mimarisinin günümüzde de yaşatıldığı Diyarbakır, uzun surları, Malabadi Köprüsüyle görülmesi gereken bir ildir.

  Diyarbakır yöresinin en eski adı Assur kaynaklarında Amidi olarak geçer. Yunanca ve Latince kaynaklarda bu ad, Amido ya da Amida olarak yazılır. Arap akınları sırasında bölgeye yerleşen Bekr adındaki bir aşiret nedeniyle yörenin adı Bekr diyarı anlamında Diyar-ı Bekr olarak söylenmiştir. Günümüzdeki ismini, Atatürk’ün 1937’de halka yaptığı konuşma esnasında, şehrin adından Diyarbakır olarak bahsetmesiyle 10 Aralık 1937 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile almıştır.

  Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca Güneydoğu Anadolu’nun fikir, sanat, kültür ve bilim merkezi olmuştur. Önemli bir ticaret merkezi olan şehir günümüzde de bu özelliğini korumaktadır.

  Coğrafi Konumu

  Diyarbakır’ın kuzeyinde Bingöl ve Elazığ, doğusunda Batman, güneyinde Mardin, güneybatısında Şanlıurfa, batısında Adıyaman ve Malatya bulunmaktadır.

  İklimi

  Diyarbakır’da sert ve kurak bir yayla iklimi hâkimdir.
   

  İLÇELER:

  Diyarbakır ilinin ilçeleri; Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kocaköy, Kulp, Lice ve Silvan'dır.

  MARDİN  ( genel bilgiler )

  üzölçümü: 8.891 km²

  Nüfus: 705.098 (2000)

  İl Trafik No: 47

  Mardin, mimari, etnografik, arkeolojik, tarihi ve görsel değerleri ile zamanın durduğu izlenimini veren Güneydoğunun şiirsel kentlerinden biridir. Mardin'de, farklı dini inanışlar paralelinde, sanatsal açıdan da tarihi değeri olan camiler, türbeler, kiliseler, manastır ve benzeri dini eserler barındırmaktadır. Mardin, İpek Yolu güzergahında olup, 5 han ve kervansaray mevcuttur.

  İLÇELER:

  Mardin ilinin ilçeleri; Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin, Ömerli, Savur ve Yeşilli 'dir.

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  Butik Diyarbakır Mardin Turu ( 3 GECE KONAKLAMALI ) HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!