1.Gün. ( İstanbul - Selçuk)

* 01:30 Bursa Özdilek Avm
* 21:00 Bakırköy Ömür Plaza Karşısı ( Doğtaş Mobilya Önü )
* 22:00 Trump Tower Otoparkı ( P1 Katı )
* 23:00 Kadıköy Yenisalıpazarı Otoparkı
* 23:15 Kartal Yemek Center
* 23:30 Çayırova Mc Donalds

Değerli Konuklarımız; Yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte İzmir (Selçuk) doğru gece yolcuğumuza başlıyoruz.

2.Gün. ( Şirince – Şarap Evi – Meryem Ana Evi – Efes Antik Kenti )

Değerli Konuklarımız; Sabah saatlerinde 19. yüzyılda, özellikle ihracata yönelik incir üretimiyle ünlü, 1.800 haneli bir Rum kasabası olan Rivayete göre halk tarafından Çirkince olarak adlandırılan Şirince geliyoruz. Ekstra olarak sabah kahvaltımızı alıyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından bölgeye özgü Şarapların tadına bakacağımız Şarap Evini ziyaret ediyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Alışverişimizin ardından Arnavut kaldırımlarında, dar sokaklarında, Rehberimizin eşliğinde Şirince’yi geziyoruz. Şirince gezimizin ardından Tur aracımız ile buluşuyor ve Hz. İsa’nın Annesi Meryem Ana’nın son yıllarını yaşadığı ve öldüğüne inanılan eve hareket ediyoruz. Meryem Ana evi ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza harekete ediyoruz. Ekstra aldığımız öğle yemeğimizin ardından UNESCO tarafından dünya mirası olarak tescil edilen önemli bir Roma kenti olan Efes Antik Kentine hareket ediyoruz. Rehberimizin Antik şehirde anlatımları eşliğinde Tiyatro, Hamam, Odeon, Mermerli Yol gibi pek çok Yunan ve Roma döneminden kalma eserleri görüyoruz. Efes antik kent gezimizin akabinde konaklama yapacağımız otelimize gitmek için tur aracımız ile buluşuyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Şirince (Serpme Köy kahvaltısı ve Limitsiz çay )

Öğle Yemeği: Selçuk (Çöp şiş menü )

Akşam Yemeği: Konaklama yapılacak otelde ve tur ücretine dâhildir.

Dinlenme Tesisi: Festival Alışveriş Merkezi

Konaklama Oteli: Seçilen otelde konaklama yapılacaktır.

 

3.Gün. ( Meryem Ana Kilisesi - Eski Kilise Camii - Alaçatı Ot Festival Alanı Serbest Zaman)

Değerli Konuklarımız; Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Alaçatı’ya geliyoruz. Alaçatı Festival ot festival alanına geliyor ve tur aracımızdan ayrılıyoruz. Dağlama, Deli Kereviz, Deve Tabanı, Ebegümeci, Eşşek Helvası, Hardal, İğnelik, Körmen, Radika, Şevketi Bostan, Tilkişan, Tirşik Otu, Turp Otu, Yabani Marul, Yabani Rezene gibi otları bulabileceğiniz pazar alanında şifalarını öğreniyor ve Alaçatı Amfi Tiyatrosuna gidiyoruz. Rehberimiz serbest zaman veriyor ve belirtmiş olduğu saatte ve yerde buluşarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerinde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz.  Bir başka Coral Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe şeklinde alıyoruz.

Öğlen Yemeği: Alaçatı Serbest Zaman

Akşam Yemeği: Bu gece akşam yemeği yoktur. Tur ücretine dahil değildir. Yol üzerinden ki dinlenme tesisinde alınacaktır.

Mola ve Alışveriş Tesisleri: Festival Dinlenme tesisi

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Mercedes Travego-Tourismo-Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım                                         

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,             

Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe 1 Akşam yemeği                      

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,   

Coral Travel Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar,  

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,  

Rehberlik Ücreti,

Milli Park Ücretleri,

Otopark Ücretleri,

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler  

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

Müze Kartı

Tur Hareket Tarihi : Nisan - 2019
Tur AdıÇıkış Tarihi - Dönüş Tarihiİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek Kişilik Odaİlave Yatak7-12.99 Yaş2-6.99 Yaş0-1.99 Yaş 
Alaçatı Ot Festival Turu (İstanbul Hareketli) Dabaklar Hotel STANDART ODA 2 Gece 3 Gün5.04.2019 - 7.04.2019459 ₺559 ₺419 ₺389 ₺299 ₺  
Alaçatı Ot Festival Turu (İstanbul Hareketli) Richmond Ephesus Hotel STANDART ODA 2 Gece 3 Gün5.04.2019 - 7.04.2019479 ₺579 ₺439 ₺399 ₺299 ₺  
Alaçatı Ot Festival Turu (İstanbul Hareketli) Surtel Hotel STANDART ODA 2 Gece 3 Gün5.04.2019 - 7.04.2019419 ₺549 ₺389 ₺359 ₺299 ₺  

Dünya üzerinde, tarihi ile doğası bu kadar uyum sağlamış başka bir ülke yoktur. Anadolu 3000 e yakın ören yeri ve antik şehri bünyesinde barındırmasıyla dünyada tektir. İşte bu antik ören yerlerinin en fazla yoğunluk da bulunduğu yer de Ege ve Akdeniz bölgeleridir. Geçmişe dair izleri araştırmak için çıkılan yolculuklar, bizlere muhteşem güzellikte manzaralar ve ilginç hikayeler sunmaktadır.

Bir nefes almaktır Akdeniz. Tüm çağların en büyük söz yazarı Homeros Smyrna (İzmir) in suyunu içmiş ve burada yaşamıştır. Nice gezginlere ev sahipliği yapmıştır Batı Anadolu. Doğasıyla, ticari önemiyle, verimli topraklarıyla uğruna nice savaşlar yapılıp kahramanlık destanları yazılmıştır. Miletli İsodoros ve Trallesli (Aydın) Antonius geometri ve matematikteki hünerlerini, çağrıldıkları İstanbul’da Ayasofya’da baş mimarlar olarak göstermişlerdir. Mitolojiye inanılan dönemde, bu hikâyelerin çok büyük bir kısmı Anadolu üzerinde geçmektedir.

Artemis ve Apollon bu topraklar üzerinde doğup büyümüşlerdir. Hristiyanlığın ilk dönemlerinde de önemli bir merkezdir.  Batı Anadolu isanın havarilerinden St Philippe in S. Jean’ın mezarına ev sahipliği yapar buranın toprakları. Hristiyanlığa şekil vere, bugünkü dini öğretilerinin kabul edildiği Konsüller bu topraklarda yapılmıştır. Meryem Ana, Efes’de Bülbül Dağında yaşamıştır.

Denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz tatil beldeleri, gündüzleri kadar sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebilirsiniz. İşte sizlere her şekilde seslenir Akdeniz, Sizleri kendisine çağırır.