1.Gün. ( Trabzon’a Gece Yolculuğu )

 

22:00 Ceylan Karavil Avm Önü

Değerli Konuklarımız; yukarıda belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte tarihi eskilere dayanan birçok medeniyete tanıklık eden Trabzon’a gece yolcuğumuz başlıyoruz.

 

2.Gün. ( Zigana Tüneli – Altındere Milli Parkı – Sümela Manastırı – Ayasofya – Telkari –Of – Uzungöl – Lustra – Karaster veya Haldizen Yaylası )

 

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde Gümüşhane, Torul üzerinden Zigana Geçit ’ini görerek Altındere Milli parkına doğru devam ediyoruz. Altındere milli parkında alacağımız ekstra kahvaltımızın ardından minibüslerimize biniyor Sümela Manastırına doğru hareket ediyoruz. Rum Ortodoks manastır ve kilise kompleksi gezimizi tamamlıyor fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından tur aracımıza dönüyor ve Trabzon’a hareket ediyoruz. Tarihi İpek Yolu’nun en önemli şehirlerinden olan 4000 yıllık geçmişi ile bizleri karşılayan Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon gezimize ilk olarak Kommenos Ailesi tarafından 1238 yılında inşasına başlanan ve Kutsal Bilgelik anlamına gelen Ayasofya’yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizin sonrasında Trabzon Hasırı, Kazaziye ve Telkari sanatını göreceğimiz gümüşçümüzde anlatımları dinliyor alışveriş molası veriyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Of ilçesini görüyor rotamızı dağlara doğru çeviriyoruz. Solaklı Deresi’ni takiben Çaykara ilçesi sınırlarında deniz seviyesinden 1090 metre yüksekliğindeki Uzungöl’e ulaşıyoruz. Vadi içerisinde, çam ağaçlarının arasında Demirkapı Yaylası’ndan ve Soğanlı Dağları’ndan gelen Haldizen Deresi’nin heyelan sonucunda kapanması sonucu oluşmuş olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl etrafında yürüyüş yapabilir,  seyir tepesinden Uzungöl’ü fotoğraflayabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Yayla turuna katılabilirler. Esktra turlarımızın ardından konaklama otelimize hareket ediyoruz.

 

Ekstra : Lustra ve Karester Yayla Turu; Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Hava muhalefeti nedeni ile Lustra ve Karester yaylasına çıkılamadığı durumda Demirkapı yayla turu yapılacaktır.

 

Kahvaltı: 

 

Öğlen Yemeği: bölge restoranlarında alınacaktır

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama: Golden İn Hotel Uzungöl

 

3.Gün. ( Fırtına Vadisi –Zilkale – Palovit şelalesi - Ayder Yaylası – Gelin tülü Şelalesi )

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor,  Kaçkar Dağı'nın eteklerinde yer alan, eko sisteminin zenginliği açısından dünya çevre örgütleri tarafından korunması gereken en önemli 200 vadiden bir tanesi olan Fırtına Vadisi’ne giriş yapıp, yeşilin eşliğinde Fırtına Deresi kenarında dileyen misafirlerimize rafting heyecanını yaşayabilirler (Ekstra) . sonrasında restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisine (Ekstra) katılabilirler. Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir. Ardından palovit şelalsinde fotoğraf molası veriyoruz . ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, Timisvat Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlı ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Akşam saatlerinde Ayder’de bulunan otelimize yerleşiyoruz .

 

Ekstra 1 : RaftingYaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting heyecanı.

 

Ekstra 2 : Zilkale ve Palovit şelalesi turu  

 

Kahvaltı: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği: bölge restoranlarında alınacaktır

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dahil olarak sunulacaktır.

Konaklama:  Haşimoğlu Otel Ayder Çamlıhemşin Rize

 

4.Gün. ( Batum - Batum Panoramik Turu – Avrupa Meydanı – Diyarbakır’a Dönüş )

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor, Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Batum için giriş işlemlerimizi tamamlıyor bizleri bekleyen aracımız ile buluşuyor Batum gezisine başlıyoruz. Batum gezimize ilk olarak; Aydınlanma Yolu olarak tabir edilen Kafkas Transit Yolu üzerinde bulunan Hristiyanlığı Gürcistan’a getiren ilk misyoner St. Andrew Heykeli’ni görüyor ve rehberimizin Gürcistan ve Batum tarihi hakkındaki bilgileri dinliyor, para bozdurma işlemlerimizi tamamlıyoruz. Gonai Hisarı ve Okaliptüs ağaçları eşliğinde Bayburt’tan doğan ve Batum’da denize dökülen Çrohi ( Çoruh ) Nehri üzerindeki Rus Köprüsü’nü görüyor ve şehir merkezine doğru devam ediyoruz. 1564 yılında Osmanlılar tarafından fethedilen, bir dönem Rusların eline geçen ve tamamı ile 1921 yılında elimizden çıkan Batum gezimize başlıyoruz. Orta Camii, Piazza Meydanı, Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Altın Post Medea Heykeli, Astroloji Saati, Poseidon Heykeli, Drama ve Tiyatro Binası’nı görüyor, fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Sarp Sınır Kapısına gelerek Batum'dan ayrılıyor Diyarbakır’a dönüş yolcuğumuza geçiyoruz. Gece ilerleyen saatlerde sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarına ulaşıyoruz.

 

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 

Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile Ulaşım,

Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,

Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı,

Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 2 Akşam yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

Otobüsü içerisindeki ikramlar,

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Batum Turu,

Milli Park Giriş Ücretleri,

Otopark Ücretleri,

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Turizm Bakanlığına bağlı Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,

Belediye ve özel sektöre bağlı müzeler,

Yurt Dışı Çıkış Harcı,

 

Doğu Karadeniz & Yaylalar & Batum
Tur AdıÇıkış Tarihi - Dönüş Tarihiİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek Kişilik Odaİlave Yatak0-1.99 Yaş2-06.99 Yaş
Doğu Karadeniz & Yaylalar ve Batum turu 27.06.2019 /  30.06.2019759₺959₺ 0459₺
Doğu Karadeniz & Yaylalar & Batum
Tur AdıÇıkış Tarihi - Dönüş Tarihiİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek Kişilik Odaİlave Yatak0-1.99 Yaş2-11.99 Yaş
Doğu Karadeniz & Yaylalar ve Batum turu  759₺959₺ 0459₺

Çağlar boyunca pek çok kavim, değişen yerel halklar, birbirinden farklı efsanelere konu olan, şimdiye kadar bilinenlerden çok farklı bir tecrübeye hazır mısınız? 
  Samsun'a geldiğinizde Amazon kadınlarından, kendinizi bir anda Milli Mücadele'nin başlangıç noktasında bulurken, Ordu'ya doğru geçerken Argonatlar destanı sizi alıp götürecek.  Etrafın fındık ocakları ile sarılı olduğu, Karadeniz' i besleyen onlarca ırmaktan geçerken, bir anda kivi ve çay bahçeleri karşılayacak sizi. Yeşilin her tonunu göreceğiniz yerlere doğru ilerlerken, kendinizi İpekyolu üzerinden geçen kervanlardan birisindeymiş gibi hissedeceksiniz. 
    Kayganasından, muhlamasına, kırmızı benekli alabalığından, sütlacına ve laz böreğine kadar onlarca güzel yöresel lezzetin tadına bakarken, bambaşka bir tecrübe ve birbirinden güzel anılarla ayrılacaksınız....