1.Gün. 30 Nisan 2019 ( Gece Yolculuğu )

Değerli Konuklarımız ……………………19:00’da hareket ediyoruz.

 

2.Gün. 1 Mayıs 2019 ( Diyarbakır & Tiflis Turu )

Değerli Konuklarımız; Gürcistan’ın Başkenti 1.250.000 kişilik nüfusu, Sovyet Döneminin izlerini taşıyan mimarisi ve doğal güzelliğin yanı sıra, tarihi mekânlarıyla da oldukça ilgi odağı Tiflis gezimize rehberimizin anlatımlarıyla başlıyoruz. Kura Nehri’ni panoramik olarak görüyor ve İsmini Ortaçağ'da yaşamış Gürcü şair ’den alan Rustaveli caddesinde rehberimiz ile birlikte yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında Gürcistan Parlamentosu, Kaşveti Kilisesi, the Simon Canaşia Müzesi, Tiflis Opera ve Bale Tiyatrosu, Rustaveli Devlet Akademik Tiyatrosu, Rustaveli Müzesi ve Gürcistan Bilim Akademisi görüyor ve konaklama otelimize hareket ediyoruz.

Ekstra Gürcü Gecesi:

Akşam konaklama oteline giriş yaptıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte akşam yemeğimizi alabileceğimiz ve aynı zamanda gürcü halk oyunlarını izleyebileceğimiz mekanımıza rehberimize ve transfer aracımız eşliğinde hareket ediyoruz.

*Fiyat tahmini fiyat olup sezonda değişkenlik gösterebilir.

Kahvaltı: Güzergah üzerinde tesis alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Ankara Restoran: Serbest menü fiyatları geçerlidir. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama Oteli: Gtm Plaza & Cruise Otel Tiflis Vb.

Akşam Yemeği: Bölge Restoranlarında alınacaktır. Tur ücretine dahil.

 

3.Gün. 2 Mayıs 2019 ( Tiflis Serbest Zaman & Ekstra Tiflis Turu ve Teleferik )

Değerli konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ekstra turumuza katılmak isteyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde tura katılabilir, ekstra turumuza katılmayan misafirlerimizi rehberimiz Tiflis merkeze bırakabilir yâda otelde vakit geçirebilirler.

Ekstra Tur:

Eski Tiflis’e doğru yola çıkıyoruz. Mtkvari nehrini takip ederek Meidani’ye ulaşıyoruz. Teleferikle şehri kuşbakışı inceleme fırsatı bularak Qartuli Deda(Gürcü Anası) heykeline ulaşıyoruz. Buradan Narikala tepesini gezerek Eski Tiflis’e iniyoruz. İlk durağımız Sülfür hamamları oluyor ve daha sonrasında Eski Tiflis’in merkezinde şehirle tanışıyoruz. M.Ö. 12 Yy’a kadar dayanan eski bir Gürcü tarihinden bugüne kalanları rehberimizden dinliyoruz. Narikala kalesinin aşağısında Metekhi kilisesini, şehrin kurucusu Kral Vakhtang Gorgasali’nin heykelini  gördükten sonra barlar ve kafeler sokağı olarak bilinen Sheridan içerisinden turistik bir cadde olan Leselidze caddesine çıkıyoruz. Leselidze caddesinden yürüyerek St. George’un altın heykelinin bulunduğu Özgürlük meydanına ( Tavisuplebis – Eski Lenin meydanı ) çıkıyoruz. Buradan otobüsümüze binerek Tiflis’i güzel bir manzaradan seyretmek için kutsal dağ ismi verilen “Mtatsminda” tepesine Füniküler ile çıkıyoruz. Mtatsminda Milli Parkı’nda ilginç modern mimariye sahip yapıların ve ormanlık alanın içerisinde gezerek fotoğrafları çekeceğimiz noktaya geliyoruz. Burada şehri ikiye ayıran Mtkvari nehrini ve şehri detaylı olarak görüyor rehberimizin bölgeyle ilgili detaylı anlatımını dinliyoruz. Daha sonrasında otobüsümüzle merkeze inerek sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından konaklama otelimize geçiyoruz.

Kahvaltı: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Ankara Restoran: Serbest menü fiyatları geçerlidir. Tur ücretine dâhil değildir.

Konaklama Oteli: Gtm Plaza & Cruise Otel Tiflis Vb.

Akşam Yemeği: Bölge Restoranlarında alınacaktır. Tur ücretine dahil.

Ekstra Rustaveli Gece Turu:

Akşam yemeği ve gece eğlencesi için Kura nehri kenarında Eski Tiflis Rustaveli Caddesine rehberimiz eşliğinde transfer aracımızla iniyor ve sizleri akşam yemeği alabileceğimiz restoranımıza götürüyoruz.

*Ekstra tur ücretine Rehberlik ve Transfer ücretine dâhildir. Yemek ücreti dâhil değildir.

 

3.Gün. 3 Mayıs 2019 ( Gori & Stalin Müze ve Evi & Stalin Park & Savaş Müzesi & Gori Kalesi & Stalin Heykeli & Batum )

Değerli Konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Gori’ye doğru hareket ediyoruz. Sovyet döneminde önemli bir endüstri merkezi haline gelen Gori’ye rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde geliyoruz. Gori’de gezimize ilk olarak Tarihin en büyük diktatörleri arasında yer alan Josef Stalin müzeye çevrilen evi ile gezimize başlıyoruz. Müze içerisinde Stalin’e ait özel eşyalar, hediyeleri hayatını belgeleyen malzemeleri görebilme imkanı buluyoruz. Müze gezimizin ardından müze yanında bulunan tren gezimizi de tamamlıyor ve Stalin parkında yürüyerek tur aracımıza geçiyoruz.  Tur aracımıza geçiyor ve Gori Belediye binasını ve Stalin heykeline hareket ediyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Gori Kalesini panoramik olarak görerek Batum’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde vereceğimiz kısa molaların ardından Batum’a geliyor ve konaklama otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Socar Dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama Oteli: İberia Otel & Grand Riksos Otel vb.

Akşam Yemeği: Pier Park Batumi Restoran: Çorba, Gürcü Salata, Sulguni Peynir, Cevizli Patlıcan, Haçapuri, Hungali, Matar Güveç, Ochakuri, Meyve, Yöresel Armut Suyu, Çay. Akşam yemeği Canlı müzik halk oyunları eşliğinde ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil.

 

4.Gün. 4 Mayıs 2019 Pazar ( Batum Turu )

Değerli konuklarımız; sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 1866 yılında yapımı tamamlanan Batum valide sultan camii de denilen özellikle ahşap iç mekanı ile büyüleyici bir görünüme sahip olan Batum merkez camii gezimizin ardından muhteşem bir şehir planlaması örneği olan Batum’un en güzel yerlerinden biri ve Avrupa şehir meydanlarını anımsatan Piazza meydanını geziyoruz, Avrupa Meydan'nın da bulunan 2007 yılında 1 Milyon Lari’ye maliyeti tamamlanan Medea Heykeli, Konstantine Gamsakhurdia Caddesinde bulunan Adjara Özerk bölgesi yönetim binası, Şehrin en görkemli heykellerinden birisi olan hırs ve gücü temsil eden bir çeşmenin üzerine kurulmuş Poseidon heykelini ve Tiyatro Meydan'nı geziyor trajik hikayelerini dinliyoruz ve sonrasında Drama tiyatrosunun fotoğraflarını çektikten sonra Yemyeşil doğası, Kendine hayran bırakan sahil şeridi ile kilometrelerce uzunluğundaki Eski Batum Bulvarına ilerliyoruz. İlgi çekiçi modern mimarilerden birini "özel tasarım nikah salonunu" görüyoruz. Eski Batum bulvarında fiskiyelerde fotoğraf çekildikten sonra Dünyada kullanılan 14 yazı sistemlerinden birisi olan 33 Gürcü alfabesini üzerinde bulunduran ve Restoran olarak hizmet veren Alphabetic Tower önünden geçip 2010 yılında Tamara Kvesitadze ve Pataa Sanaiya tarafından yapımı tamamlanan Kurban Said’in ünlü romanının kahramanları Aşkın hareket eden figürü ‘’ Ali ve Nino ‘’ heykelini görüp Gürcü Prenses Nino ve Azeri Sosyete Ali’nin hikâyelerini rehberimiz tarafından anlatımı sonrasında deniz kenarında çay kahve için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Diyarbakır’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri almış olduğumuz noktalarda bırakarak bir sonraki Coral Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunulacaktır.

Öğle yemeği:  Serbest menü fiyatları geçerlidir. Tur ücretine dâhil değildir.

Konaklama: Bu akşam konaklama mevcut değildir.

Akşam yemeği: Bu akşam yemeği ekstra olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Gürcistan (Batum&Tiflis) Turu
Tur AdıÇıkış Tarihi - Dönüş Tarihiİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek Kişilik Odaİlave Yatak0-6 Yaş7-11.99 Yaş
Gürcistan Turu30.04.2019 - 04.05.20191.250,001.600,00900,00310,00900,00

Gürcistan ( Batum & Tiflis )  Turu 

3 Gece 4 Gün (3 Gece Konaklama)

30.04.2019 - 04.05.2019

Gürcistan 

Gürcistan; Karadeniz’e bakan sahil şeridi, muhteşem manzaralara sahip dağları, tarihi yapıları ve daha birçok güzelliğiyle turistler tarafından oldukça ilgi gören bir ülkedir.

Ayrıca dünyaca ünlü şifalı su kaynakları ve kaplıcaları da gidilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Nüfusun büyük bir kısmını Gürcüler, Acaralar, Lazlar, Megreller ve Svanlar oluşturmaktadır.

Başkent Tiflis, sanatsal faaliyetler açısından oldukça gelişmiş durumdadır.

Resmi dil olan Gürcüceden sonra en çok konuşulan dil Rusçadır. Bu diller dışında etnik grupların konuştuğu farklı diller de bulunmaktadır.

Ülkenin para birimi Laridir.

Yerel saat Türkiye saatine göre 2 saat daha ileridir.

Gürcistan’a yapılan, süresi bir yılı aşmayan ziyaretlerde vize gerekmemektedir.

 

Batum

Kafkas Dağlarının gölgesinde, Karadeniz kıyısında kurulmuş tatil kenti Batum, Gürcistan‘ın Acara Özerk Cumhuriyeti’nin en güzel ve en eski şehri. Türkiye’nin Sarp sınır kapısından 22 kilometre içeride yer alan Batum, sahil boyunca uzanan yemyeşil parkaları, koşu ve bisiklet yolları ile, insanına doğa ile iç içe bir yaşam sunuyor. Parklarda yoğunlaşan yeşil, kentin içinde, geniş caddelerin çevresinde, az katlı yapıların arasında ve meydanlarda sürüp gidiyor.

Gürcistan coğrafya olarak da çok farklı bölgelere sahip, Karadeniz kıyısında Batum’un da içinde bulunduğu Acara bölgesi yeşillik ve deniz kıyısında, Rusya sınırı çok yüksek dağlarla korunuyor.

 

Tiflis

Gürcistan’ın başkenti olup, Kura Irmağı’nın her iki yakasında yer alır. Kent, 350 km²’lik bir alana yayılır. Nüfusu 1.345.000’dir. 

Tiflis, endüstri, sosyal ve kültür merkezi olan bir kenttir. Ayrıca önemli bir global enerjiprojesinin (bak.Baku-Tiflis-Ceyhan Boru hattı) geçiş hattı üzerinde bulunur. Kent, tarihsel İpek Yolu üzerinde yer alır ve bundan dolayı Rusya'nın Kuzey Kafkasya bölgesi, Türkiye ve Güney Kafkasya’daki (Transkafkasya) Ermenistan ve Azerbaycan arasında önemli tarihsel bir role sahip olmuştur. 

Kentin Kartça adı Tbilisi'nin bir efsaneden geldiği kabul edilir. Bu efsaneye göre Tiflis, MÖ 5. yüzyılda ormanlarla kaplı bir yerdir. Bir gün Kral Vahtang Gorgasal ava çıkar. Aralıksız uçan sülünün peşine eğitilmiş atmacasını salar. Aradan zaman geçer, ne atmaca ne de sülün görünürde yoktur. Onlara aramaya başlarlar ve kısa süre sonra ikisini de sıcak suya düşmüş olarak bulurlar. Kral orayı çok beğenir ve bir kent kurmalarını buyurur. Kente, orada bulunan tsheli (sıcak) ya da eskiden söylendiği gibi tpili (sıcak) sudan dolayı Tpilisi ya da Tbilisi adı verilir

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Travego – Tourismo veya Man Fortuna Otobüsler ile ulaşım

Otellerde 3 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,             

Açık Büfe 3 Sabah kahvaltısı,

Bölge Restoranlarında 3 Akşam Yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,  

Coral Travel Otobüsü içerisindeki sınırsız ikramlar, 

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri, 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm yemeklerde alınan İçecekler,

Tur süresince yapılan özel harcamalar,

Ekstra belirtilen organizasyonlar,

Müze Ören yeri giriş ücretleri,